Tomasz Sętowski

Tomasz Sętowski

Tomek Sętowski – absolwent częstochowskiej Akademii na wydziale malarstwa, urodził się w Częstochowie gdzie w 2000 roku stworzył miejsce wyjątkowe Muzeum Wyobraźni – to wnętrze wypełnione twórczością artysty, niezwykła aranżacja pozwala widzowi przenieść się na chwilę do wnętrza obrazu Sętowskiego, w budynku mieści się również atelier mistrza.

Tomasz Sętowski – absolwent częstochowskiej akademii na wydziale malarstwa, choć jak sam twierdzi, jest malarskim samoukiem, ponieważ studia dały mu tylko teoretyczne przygotowanie. W 2000 roku stworzył miejsce wyjątkowe – Muzeum Wyobraźni. Jest to przestrzeń wypełniona twórczością artysty. Niezwykła aranżacja pozwala widzowi przenieść się na chwilę do wnętrza obrazu Sętowskiego. W budynku mieści się również atelier mistrza.

Tomasz Sętowski ma w dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych. Jego prace znajdują się w licznych, znaczących kolekcjach prywatnych i muzealnych m.in. w Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii, Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku oraz w Muzeum w Abu Dhabi. Od roku 2003 malarstwo Tomka triumfuje na salonach CFM oraz w Inter Art Gallery- New York, USA w towarzystwie płócien Salvadora Dali i Michaela Parkesa. Jego dzieła znalazły uznanie na całym świecie.

Co roku twórczość Tomka zdobi ściany na największym w Europie pokazie realizmu magicznego „Dreamscape” w Amsterdamie. Swoje malarstwo prezentowało tam dwudziestu najwybitniejszych artystów z nurtu „Realizmu magicznego”.

Tomasz Sętowski również w swojej twórczości zajmuje się grafiką. Szczególnie upodobał sobie technikę druku wklęsłego – akwafortę. Prace wykonane technikami akwaforty są odzwierciedleniem niezwykle bogatej wyobraźni Artysty, kreując świat przeciwstawnych emocji.

Obrazy Tomasza Sętowskiego zapisały się już w kanonie sztuki polskiej i uznawane są za dzieła sztuki.

Tomasz Sętowski – Światowe wystawy

Wystawy objazdowe z dziełami Tomasza Sętowskiego odbywają się na całym świecie. Artysta wystawia m.in w Nowym Jorku, Las Vegas, Dubaju i Abu Dhabi, Paryżu oraz Monaco. W trakcie trwania wyścigów Grand Prix Formuły 1 w 2010 roku w hotelu Yas na Yas Island w Abu Dhabi – stolicy Emiratów Arabskich, odbyła się uroczysta prezentacja magicznych światów artysty oraz koncert Prince’a – były to niespodzianki przygotowane dla uczestników i gości tego wydarzenia.

Publiczność doceniała sztukę Tomka – nadając mu tytuł „Twórca roku”. W 2007 Business Centre Club w dowód uznania za działalność charytatywną nadał artyście tytuł członka honorowego.

Obrazy Tomasza Sętowskiego wielokrotnie gościły na okładkach pism, wydawnictw książkowych oraz muzycznych. W roku 2013 Sętowski otrzymał medal „Gloria Artis” – najwyższe odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie kultury, a 4 kwietnia 2014 r. Academie Europene des Arts-France oraz krytycy sztuki przyznali twórcy medal dla najlepszego artysty wystawy salonu wiosennego w Paryżu.

Od 24 kwietnia 2014 r. artysta dumnie prezentował swą twórczość na ArtMonaco w Grimaldi Forum- Monte Carlo. Kolekcja zachwyciła Damęrodu Grimaldi- Eduardę Crocciani, która wraz ze swą córką Księżną Camillą Di Borbone Delle Due Sicilie, Duchessa di Castro stały się wiernymi kolekcjonerami twórczości Tomka.

artysta dostepnosc
IMG_1841
Tomasz Sętowski
Dostępne
olej
Obraz 30.05.2019, godz. 17.21 (1)
Tomasz Sętowski
Niedostępne
olej
Strumień energii 50 x 60
Tomasz Sętowski
Niedostępne
olej
IMG_0647
Tomasz Sętowski
Niedostępne
olej
01 - bez ramy
Tomasz Sętowski
Niedostępne
olej
02 - bez
Tomasz Sętowski
Niedostępne
olej
IMG_0544
Tomasz Sętowski
Niedostępne
olej
Dea bez ramy
Tomasz Sętowski
Dea
Niedostępne
olej
Obraz-w-passepartout-bez-ramy
Tomasz Sętowski
Niedostępne
olej
56D8FDE8-95D2-4FB6-AF8F-9B92BC9E2A46_1_105_c
Tomasz Sętowski
Niedostępne
olej
DSC05010
Tomasz Sętowski
Niedostepne
olej
Czarnoksiężnik bez ramy
Tomasz Sętowski
Niedostepne
gwasz/akwarela/piórko