404

The page you were looking for couldn't be found

Galeria Sztuki Współczesnej

Sztuka ma niejedno imię – za pośrednictwem SZOKART jest obecna również w świecie wirtualnym. Pragniemy dzielić się tym, co piękne i unikatowe, dlatego w jednym miejscu zgromadziliśmy wyjątkowe prace, które pozwolą Państwu otoczyć się budzącymi zachwyt i wartościowymi przedmiotami.

Nasza galeria prezentuje duży wybór dzieł stworzonych przez współczesnych artystów, których pasją jest malarstwo, rzeźba oraz rysunek. Wśród nich znajdują się zarówno nazwiska cenionych mistrzów, jak i młodych, obiecujących twórców zdobywających coraz większą rozpoznawalność, którzy są na początku swojej artystycznej drogi. Niezależnie od tego, jakich dzieł Państwo poszukują, pomożemy w wyborze przedmiotów dostosowanych do konkretnych oczekiwań i potrzeb.

19.11.2022r do 31.12.2022r

Ryszard Woźniak to artysta, w którego biografii mocno wybrzmiewa fakt współtworzenia przez niego jednej z bardziej rozpoznawalnych i ważnych grup artystycznych, jakie uformowały się w Polsce w latach 80. ubiegłego wieku. Czy jednak oznacza to, że nadal należy postrzegać jego twórczość tylko lub głównie przez pryzmat tamtego czasu?….

26.03.2022r do 31.05.2022r

,,To nie był pomysł na namalowanie wspólnych obrazów, bardziej było to uczenie się i zrozumienie, co jest czym dla każdego z nas w malarstwie. Pogranicze (obszar wspólnego malowania) mogło sprzyjać rozformowaniu czy poluzowaniu wielu kryteriów, a stało się obszarem precyzyjnej wypowiedzi w obrazach, które zawierają całą swoją tajemnicę i osobność  (obraz jest w możliwie dużym stopniu niezależny od malarzy)……